Ertuğrul Gazi Oyunu – Bilgi Yarışması 1.17 MOD APK ( Unlimited Money )

Ertuğrul Gazi Oyunu - Bilgi Yarışması 1.17 screenshots 1

 

Ertuğrul Gazi Oyunu – Bilgi Yarışması APK MOD (Unlimited Money) Free Download for Android 

Hello, Friends, Are you searching for a good game Like Ertuğrul Gazi Oyunu – Bilgi Yarışması Here you can find lots of MOD games for fully free and secure way and it’s also an easy process to download from our website after download you will find an apk file that can be installed easily whenever you want

Some Information About the APP Ertuğrul Gazi Oyunu – Bilgi Yarışması latest version (Unlimited Everything)

 

NAME VALUE
Game Title : Ertuğrul Gazi Oyunu – Bilgi Yarışması
MOD Offered By : Respective Dev
Last Updated : 1 Day Ago
Installs :  
Category : APK
Requirement : Android 4.4+
App ID : com.GustaGamingWorld.ertugrulGazi.bilgiYarismasi

 

How to install Ertuğrul Gazi Oyunu – Bilgi Yarışması MOD APK file?

 1. Install downloaded ( Ertuğrul Gazi Oyunu – Bilgi Yarışması ) MOD APK file
 2. Extract and copy folder “ com.GustaGamingWorld.ertugrulGazi.bilgiYarismasi ” to “Android/Obb/”
 3. Start the app and enjoy
 4. All Done

Changelog/Update:

  • 100% Safe & Secure
  • Ertuğrul Gazi Oyunu – Bilgi Yarışması added new version for android
  • Modded link update also fix error
  • New mod Premium features added
  • New Mod Game Update
  • Bug Fixed
  • Fast Downloading
  • No Virus

Ertuğrul Gazi hakkında bugüne kadar hazırlanmış en kaliteli bilgi yarışması oyunu sizlerle. Özenle hazırlanmış yüzlerce soru, dopdolu ve eğlenceli içeriği ile müdavimi olacağınız bu yeni Ertuğrul Gazi oyunu ile hem bilgi düzeyini test edebilir, hem de diğer Ertuğrul Gazi hayranları ile yarışabilirsin.

Bu oyunda;

– Ertuğrul Gazi ve onun hayatını anlatan diriliş dizisi hakkında yüzlerce soru,
– Biribirinden zorlu 40 lever,
– Diğer oyuncularla 2 kişilik düello imkanı,
– Hergün yenilenen günlük yarışlar ve daha birçok sürpriz içerik seni bekliyor.

Sürekli güncellenen içeriği, yenilenen soruları ile hiç sıkılmadan oynayabileceğiniz bu Ertuğrul Gazi ve diriliş Ertuğrul oyunu, benzersiz özellikleri ile size hem kendinizi test etme, hem de diğer Ertuğrul Gazi hayranları ile kıyasıya yarışma imkanını size sunuyor.

Ertuğrul Gazi 2 büyük devletin ortasında, bir yandan da Anadolu’yu yakıp yıkan Moğol zalimlerinin karşısında, büyük Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerini atan, oğlu Osman Gazi bu büyük devleti kurmadan önce Anadolu’ya Türk hakimiyetinin ilk tohumlarını eken Kayı beyidir. Bu yarışmada onun hayatı, ailesi, alpleri, Kayı obası, düşmanları ile mücadeleleri, ve hatta biraz Osman Gazi ve Osmanlı Devleti hakkında yüzlerce soru bulunmaktadır. Doğru cevapları da verilen bu sorular sayesinde hem bilgi düzeyinizi test edebilecek hem de Ertuğrul Gazi, Osman Gazi ve daha birçok konuda hiç bilmediğiniz bilgileri öğreneceksiniz.

Bugünlerde tv ekranlarında yayınlanan ve çok ilgi gören uyanış Selçuklu, kuruluş Osman ve diriliş Ertuğrul oyunları şeklinde, bu dönemlere yönelik bilgi yarışması oyunlarımız devam edecek. Osmanlı bilgi yarışması ve Ertuğrul gazi oyunu 2 bu tür oyunumuza örnek olarak yayında.

Oyun hakkında tüm soru görüş ve önerilerinizi [email protected] adresine mail atarak bize iletebilirsiniz.

Haydi siz de bu ücretsiz Ertuğrul Gazi Oyunu ile hem öğrenmeye, hem eğlenmeye, hem de yarışmaya hemen başlayın! The best quality quiz game ever prepared about Ertuğrul Gazi with you. You can test your knowledge and compete with other Ertuğrul Gazi fans with this new Ertuğrul Gazi game, which you will be a regular with hundreds of carefully prepared questions, full and entertaining content.

In this game;

– Hundreds of questions about Ertuğrul Gazi and his resurrection series,
– 40 levers tougher than each other,
– Opportunity to duel with other players for 2 people,
– Daily renewed daily races and many more surprise content await you.

This Ertuğrul Gazi and Diriliş Ertuğrul game, which you can play without getting bored with its constantly updated content and renewed questions, offers you the opportunity to test yourself and compete with other Ertuğrul Gazi fans with its unique features.

Ertuğrul Gazi is Kayı Bey, who laid the foundations of the great Ottoman Empire in the middle of two great states and against the Mongol oppressors who destroyed Anatolia, and his son Osman Gazi planted the first seeds of Turkish domination in Anatolia before establishing this great state. In this competition, there are hundreds of questions about his life, his family, his alps, the Kayi obas, his struggles with his enemies, and even a little Osman Gazi and the Ottoman Empire. Thanks to these questions, which are given correct answers, you will be able to test your knowledge level and learn about Ertuğrul Gazi, Osman Gazi and many other information you did not know.

Our knowledge contest games for these periods will continue in the form of the awakening Seljuk, the establishment Osman and the resurrection Ertuğrul games, which are broadcast on TV screens and attract a lot of attention these days. Ottoman quiz and Ertuğrul Gazi game 2 are on the air as an example of this type of game.

You can send us all your questions and suggestions about the game by sending an e-mail to [email protected]

Come on, start learning, having fun and racing right now with this free Ertuğrul Gazi Game! – Düello sırasında oluşan hatalar giderildi

Leave a Comment