Kelime Gezmece 2 0.3.1 MOD APK ( Unlimited Money )

0/5 No votes

Report this app

Description

Kelime Gezmece 2 APK MOD (Unlimited Money) Free Download for Android 

Kelime Gezmece 2 0.3.1 screenshots 1
Kelime Gezmece 2 0.3.1 screenshots 1

 

Hello, Friends, Are you searching for a good game Like Kelime Gezmece 2 Here you can find lots of MOD games for fully free and secure way and it’s also an easy process to download from our website after download you will find an apk file that can be installed easily whenever you want

Some Information About the APP Kelime Gezmece 2 latest version (Unlimited Everything)

 

Game Title : Kelime Gezmece 2
Rating / Vote : 11220
MOD Offered By : Respective Dev
Last Updated : 1 Day Ago
Installs : 1,000,000+
Category : APK
Requirement : Android 4.4+
App ID : com.bigstarkids.wordtravelturkish2

 

How to install Kelime Gezmece 2 MOD APK file?

 1. Install downloaded ( Kelime Gezmece 2 ) MOD APK file
 2. Extract and copy folder “ com.bigstarkids.wordtravelturkish2 ” to “Android/Obb/”
 3. Start the app and enjoy
 4. All Done

Changelog/Update:

  • 100% Safe & Secure
  • Kelime Gezmece 2 added new version for android
  • Modded link update also fix error
  • New mod Premium features added
  • New Mod Game Update
  • Bug Fixed
  • Fast Downloading
  • No Virus

Yıllardır en çok oynanan kelime bulmaca oyunu olan Kelime Gezmece sevenler için yepyeni bir oyun: Kelime Gezmece 2 Özlü Sözler. 2020 yılı itibarıyla cümle gezmece formatındaki ilk oyun olma özelliğine sahip olan Kelime Gezmece 2 Türkçe Kelime oyunu arayanların ilk tercihi olacak. Bulmaca oyunlarını veya kelime bulmaca oyunlarını seviyorsanız ve eğlenceli bir kelime bulmaca oyunu arıyorsanız bu kelime oyunu tam size göre!

Kelime oyunu ve bulmaca sevenler için tamamen benzersiz bir oyun olan Kelime Gezmece 2 oyununda, bir özlü söz içerisindeki bazı kelimeler açıkken, kapalı kelimeleri bulmaya çalışıyorsunuz. Düşünürlerin sözleri, ünlülerin sözleri, atasözleri ve deyimler, eğlenceli sözler, film ve dizi replikleri, Yeşilçam replikleri, motive edici ve ilham verici sözler ve çok daha fazlası. Birbirinden güzel sözleri çözmeye çalışırken eğleneceksiniz.

Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini yansıtan muhteşem manzaralara eşlik eden müziklerle sıkılmadan oynanabilecek bir kelime oyunu olan Kelime gezmece 2 aynı zamanda eğitici bir oyun.

Yeni Kelime ve Sözcük Bulmaca Oyununuz! Kelime Arama ve Sözcük Bulmaca oyunlarını seviyorsanız ve özgün bir kelime bulmaca oyunu arıyorsanız bu oyun tam size göre! Kelimelerin dünyasında bir geziye çıkmaya var mısınız? Kelime Gezmece 2 ile hem kelime bilginizi geliştirerek beyin jimnastiği yapın hem de eşsiz müzikler eşliğinde birbirinden güzel manzaralarının tadını çıkarın! Oyunların hepsi bu kadar güzel değil! Sadece kelime gezmece 2 sizi Türkiyenin en güzel yerlerini gezdirecek bir Türkçe kelime ve akıl oyunudur.

Çok farklı türden oyun sevenler buraya! Zeka oyunları, ücretsiz oyunlar ve eğlenceli oyunları seviyor iseniz en güzel oyunlardan birisi Kelime Gezmece 2! En popüler oyunlardan ve en değişik oyunlardan bir söz oyunu karşınızda. Kelime avcısı olmaya hazır mısınız? Gizli kelime bul ve puanını arttır. Harfleri birleştirmeye şimdi başlayın!

Günlük hayatın stresi modern hayatın en büyük sorunu. Zor oyunlar ve en eğlenceli oyunlardan birisi olan Kelime Gezmece 2 günün yorgunluğunu atabileceğiniz bir oyun. Evde, metroda ve otobüste ücretsiz ve internetsiz olarak oynayabilirsiniz.

NASIL OYNANIR?
– Cümle içerisindeki boşluk bırakılan kelimeleri doldurmak için harf tabağındaki harfleri sırayla kaydırarak yan yana dizin.
– Bulmak istediğiniz kelimenin üzerine tıklayın
– Takıldığınızda ipucu kullanmak için “İpucu” butonuna tıklayın.
– İstediğinizde tabaktaki harflerin sırasını değiştirin.
– Video izleyerek veya satın alarak daha fazla ipucu elde edin.

ÖZELLİKLER
• 100’lerce eşsiz zorluk seviyesi ve bölüm
• Ücretsiz günlük bonus ödülleri
• Daha fazla ödül toplamak için bonus kelimeleri bulma
• Basit ve oynaması kolay arayüz grafikleri
• Yetişkinler için kelime dağarcığını geliştirme
• Beyin için günlük harika egzersizler
• İstediğiniz zaman ve her yerde OFFLINE oynayabilme
• Türkiye’nin benzersiz yerlerinden eşsiz seyahat teması
• En güzel oyunlar ve bilmece oyunları sevenler için tasarlandı
• İnternetsiz oyunlar içinde zeka oyunu ve kelime avı
• Seviyeli oyunlar ve her seviyede artan kelime sayısı
• Zor oyunlar sevenler için günlük bulmaca
• Internetsiz kelime oyunu.


Kelime Gezmece en yeni oyunlardan olmasına rağmen dünyanın güzel oyunları arasına girdi ve popüler ücretsiz oyunlardan biri haline geldi. Bütün kullanıcılarımıza teşekkürler! Aynı ilgiyi Kelime Gezmece 2 için de göstereceğinizi umuyoruz.
———–
Umarız oyunumuzu sevmişsinizdir! [email protected] e-posta adresimiz üzerinden her zaman bize yazabilirsiniz.

Bizi takip edin: facebook.com/kelimegezmece/
———–
Bazı müzikler ve sesler freemusicarchive.org adresinden alınmıştır. A brand new game for those who love Word City, the most played word puzzle game for years: Word City 2 Quotations. Word City 2, which is the first game in sentence board format as of 2020, will be the first choice of those looking for a Turkish word game. If you like puzzle games or word puzzle games and are looking for a fun word puzzle game, this word game is for you!

In Word City 2 game, which is a completely unique game for word game and puzzle lovers, you are trying to find closed words while some words in a phrase are open. Words of thinkers, words of famous people, proverbs and idioms, funny words, movie and series lines, Yeşilçam lines, motivating and inspiring words and much more. You will have fun trying to decipher beautiful words.

Turkey is a word game that can be played without getting bored with music accompanying the spectacular views that reflect the unique beauty of a ride by two words at the same time educational game.

Your New Word and Word Puzzle Game! If you like Word Search and Word Puzzle games and are looking for an original word puzzle game, this game is for you! Are you ready for a trip in the world of words? Train your brain by improving your vocabulary and enjoy the beautiful scenery accompanied by unique music! The games are not all that great! Turkish word is just a word and mind game by 2 ride will show you the most beautiful places of Turkey.

Many different types of games are here! Word City 2 is one of the best games if you like brain teasers, free games and fun games! Here is a word game from the most popular games and the most different ones. Ready to be a word hunter? Find hidden words and increase your score. Start combining letters now!

The stress of daily life is the biggest problem of modern life. Word City 2, one of the hardest games and one of the most entertaining games, is a game where you can relieve the tiredness of the day. You can play at home, on the subway and on the bus for free and without internet.

HOW TO PLAY?
– To fill in the words with spaces in the sentence, slide the letters on the letter plate in order and arrange them side by side.
– Click on the word you want to find
– Click “Hint” button to use hint when you get stuck.
– Change the order of the letters on the plate as you wish.
– Get more tips by watching videos or purchasing them.

SPECIFICATIONS
• 100s of unique difficulty levels and levels
Free daily bonus rewards
• Find bonus words to collect more rewards
Simple and easy to play interface graphics
• Developing vocabulary for adults
Great daily exercises for the brain
• Ability to play OFFLINE whenever and wherever you want
• unique travel theme of Turkey’s unique place
• Designed for those who love the best games and puzzle games
Intelligence game and word hunting in games without internet
Leveled games and increasing word count at each level
• Daily puzzle for those who love hard games
• Internet word game.


Although Word City is one of the newest games, it has become one of the best games in the world and one of the popular free games. Thanks to all our users! We hope you will show the same attention for Word City 2.
———–
We hope you liked our game! You can always write to us via our e-mail address [email protected]

Follow us: facebook.com/kelimegezmece/
———–
Some musics and sounds are taken from freemusicarchive.org. – 450 yeni bulmaca eklendi.
– Sözleri paylaşma özelliği eklendi.
– Küçük hatalar giderildi.
– Görsel iyileştirmeler yapıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.